РЕМОНТ АВТОСКЛА

skol-stekloДля чого створений ремонт лобового скла автомобіля?

Основне його призначення – зберегти цілісність скла. Якщо скло тріснуте, через певний проміжок часу настає момент , коли їзда стає небезпечною. Проведені дослідження та тести підтвердили цей факт: через чотири місяці в зоні тріщини скло може пробитися каменем наскрізь! Лобове скло ще є і силовим елементом кузова і  наприклад, при перекиданні автомобіля, захищає від зминання даху, а при зіткненнях, людина захищена від “катапультування” через отвір лобового скла.

У чому сенс ремонту лобового скла автомобіля?

Удар каменю викликає на склі , як правило , пошкодження , величина і конфігурація якого безпосередньо залежить від швидкості руху і розмірів самого каменю або якогось іншого предмета . Під впливом вібрації, перепадів температур, з таких ушкоджень з’являються тріщини, або вони збільшуються, якщо відразу утворилися при ударі. І, зрештою, виникає необхідність заміни скла.

Альтернативою заміні є ремонт лобового скла, що полягає у заповненні внутрішніх порожнин спеціальними хімічними складами – полімерами (смолами) з подальшою полімеризацією УФ – променями.

У результаті ремонту, пошкодження на склі стає малопомітним, відновлюється міцність скла, запобігається його подальше руйнування , що дозволяє продовжити термін служби і уникнути його заміни.

Що ж піддається ремонту? Ремонту піддаються багато пошкоджень, розташовані як на зовнішньому, так і на внутрішньому шарі лобового скла. Виняток становлять лише випадки обширних руйнувань на склі, що з’явилися після зіткнення автомобілів, попаданні дуже великих предметів, неправильної геометрії кузова автомобіля, коли скло «рве», а тріщини з’являються мимовільно в місцях напруг. Також не завжди можливі ремонти на старих, «запущених» пошкодженнях – це в першу чергу відноситься до тріщин.

Що є критерієм якості ремонту лобового скла автомобіля? Насправді основний критерій – це навіть не візуальний ефект, як вважають багато хто, а тривала експлуатація відремонтованої ділянки без подальшого руйнування (розходження, утворення нових тріщин, променів і т.д) Багато зустрічається таких пошкоджень після ремонту яких не виходить “нового скла”, але, тим не менш , клієнт їздить і забуває про ремонт. Якість ремонту, його “довговічність” залежать від ряду факторів, кожен з яких вносить свою лепту в кінцевий результат. Володіючи гарним інструментом, хорошими полімерами, але не маючи достатньо досвіду, важко створити “шедевр”. “Сумнівні” полімери при досвіді теж дають сумну картину. Нюансів в ремонті лобового скла достатньо і знання їх для ефективних дій при різних ускладненнях – є майстерність, професіоналізм.

Ще раз повторюся: “Якість ремонту безпосередньо залежить від професіоналізму , майстерності виконавця.”

9 коментарів

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.